מיקרוסופט מבטלת את התמיכה ב- Conditional Comments החל מאינטרנט אקספלורר 10

26 ביולי 2011

tags: , , , , , ,
one comment

IE10 Conditional Commentsבפוסט בבלוג צוות הפיתוח של אינטרנט אקספלורר, נכתב השבוע כי במסגרת השיפורים במנוע הדפדפן תוסר התמיכה ב- Conditional Comments החל מאינטרנט אקספלורר 10.

לוודא שאתרי אינטרנט נראים טוב ומתפקדים טוב בכל הדפדפנים זו משימה לא קלה בכלל, והיא הופכת עוד יותר קשה כאשר קצב שחרור גירסאות הדפדפנים הולך ומתגבר מצד אחד, בעוד משתמשים עדיין משתמשים בגירסאות ישנות של דפדפנים.

אינטרנט אקספלורר 6 שוחרר ב- 2001, אינטרנט אקספלורר 7 ב- 2006, כאשר האינטרנט היה שונה מאד ממה שהוא היום, ואי אפשר לצפות שדפדפן בן 10 שנים יציג אתרים באותו אופן כמו כרום 12, פיירפורס 5 ואקספלורר 9.

תזכורת – מהן Conditional Comments?

אחת הדרכים להתמודד עם גירסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר (6 ו- 7) שעדיין בשימוש היא להשתמש ב- Conditional Comments, המאפשרות לכתוב קוד המיועד לגירסאות ספספציות של אינטרנט אקספלורר.

לדוגמא:

<!--[if IE 6]>
  <link type=”text/css” rel=”stylesheet” href=”css/ie6.css” />
<![endif]-->

כאשר אינטרנט אקספלורר יקרא את הקוד הזה בדף, הוא יבדוק את התנאי, ובמידה והתנאי מתקיים אז הקוד בתוך ההערה יתווסף לעמוד ה- HTML. במקרה הזה יתווסף דף הגדרות עיצוב מיוחד במידה ומדובר באקספלורר בגירסא 6.

למה מסירים את התמיכה?

אינטרנט אקספלורר 6 ו-7 יצאו לאויר העולם לפני שנים רבות, כאשר מצב התקינה באינטרנט היה לא מגובש כפי שהוא היום, וחלקים שלמים של תקני ה- HTML וה- CSS היו ניתנים לפרשנויות רבות, מה שהוביל לאופן הצגה שונה של אתרים על דפדפנים שונים.

בדפדפנים מודרניים כגון אינטרנט אקספלורר 9, אין יותר צורך לתת טיפול מיוחד עבור גירסא כלשהי של דפדפן, כיוון שהדפדפן מפענח את ה- markup באותו אופן שבו עושים זאת דפדפנים אחרים.

אינטרנט אקספלורר 10 לא יתייחס יותר ל- Conditional Comments כיוון שאין בהן יותר צורך.

עוד פוסטים שכדאי לקרוא:

תהנו!

Add comment
facebook linkedin twitter email

one comment

  1. דפי צביעה27 ביולי 2011 ב 14:21

    מתי תכבו באופן יזום את המסך לכל מי שיש לו IE6 ???

    למה רק כרום ופיירפוקס מנסות להכריח את המשתמש להוריד גרסה חדשה ואתם לא?

Comments are closed.