הכירו את WebMatrix: חבילת טכנולוגיות וכלי לבניית אתרים בחינם מבית מיקרוסופט

9 ביולי 2010

no comments

בניית אתרים

WebMatrix היא חבילה חינמית המכילה את כל מה שבוני אתרים צריכים כדי לבנות אתר לאינטרנט ובחינם: היא כוללת שרת Web, שפת סקריפט בשם CSHTML (שילוב של #C ושל HTML), מסד נתונים, וכלי אחד לבניית האתר וניהול הנתונים שלו. עם WebMatrix ו- CSHTML אפשר לבנות בקלות אתר דינמי גם ללא רקע בתכנות, לנהל את מסד הנתונים של האתר, לבצע אופטימיזציה למנועי חיפוש ולהעלות אותו לחברת האחסון בלחיצת כפתור כדי לחשוף אותו לאינטרנט.

החבילה, שמשקלה הוא פחות מ- 50Mb וניתן להורדה כחבילה אחת, כוללת 4 רכיבים:

IIS Developer Express –שרת Web לצרכי פיתוח, שהוא קטן, קל נוח להתקנה ולא דורש הרשאות אדמיניסטרטור על המחשב כדי להשתמש בו. ניתן להתקין אותו על Windows החל מגרסת XP והוא מאפשר לבנות אתרים בטכנולוגיות החדשות ביותר כמו ASP.Net, CSHTML ו- PHP.

CSHTML – היא שפה לבניית אתרים דינמיים המשלבת בין הפשטות של HTML לבין העושר שבשפת התכנות C#. דף CSHTML לדוגמא, בו אנו ניגשים לבסיס הנתונים, שולפים ממנו ומציגים רשימת פריטים יראה כך:

<html>

  <head>

    <title>CSHTML Sample</title>

  </head>

 

  <body>

    <ul>?

    @foreach (var row in db.Query("SELECT * FROM Products")) {

        <li>@row.Name</li>       

    }

    </ul>

  </body>

</html>

קל מאד ללמוד לבנות אתרים סטנדרטים בשפת CSHTML בעצמאות WebMatrix גם ללא רקע בתכנות, ומשימות נפוצות רבות הופכות להיות פשוטות:

  • הצגה ועדכון מידע
  • שליחת הודעות דואר אלקטרוני
  • הצגת קבצי וידאו (Flash, WMV, Silverlight)
  • העלאת קבצים ותמונות
  • קישור לרשתות חברתיות

SQL Server Compact – הוא מסד נתונים קל להתקנה ושימוש השומר את הנתונים בקובץ. יתרונו הגדול הוא בפשוטת העלאתו לחברת האחסון בסוף תהליך הפיתוח, ללא צורך בתשלום כלשהו עליו לחברת האחסון.

WebMatrix – כלי חינמי לבניית אתרים שמאפשר לנהל ולבצע את כל תהליך בניית האתר – החל מרגע יצירת האתר החדש, דרך כל שלבי הפיתוח, הבדיקות, ההתאמה למנועי חיפוש ולבסוף – העלאתו לחברת האחסון כדי שיהיה זמין למשתמשים דרך האינטרנט.

בניית אתרים

איך בונים אתרים עם WebMatrix?

ניתן ללמוד עוד על WebMatrix בדף הרשמי באתר מיקרוסופט (באנגלית), או להשתמש במדריך WebMatrix ו- CSHTML באתר Webmaster.org.il.

פיתוח אתרים עם WebMatrix יוצג לראשונה במסגרת כנס בוני האתרים WebTech 2010 של מכללת הי טק שיתקיים בבית חיל האוויר ב- 11.8.2010.

תהנו!

Add comment
facebook linkedin twitter email