הוספת קוד לפוסטים – איך לעשות את זה נכון

3 בספטמבר 2007


הוספת קוד לפוסטים – איך לעשות את זה נכון


פוסט זה הוא פוסט המשך בסדרה "טיפים וטריקים: כתיבת פוסטים באתר הבלוגים".


באפריל האחרון פיסרמתי את הפוסט אליה וקוד בה… המדבר על הוספת קטעי קוד לפוסטים ע"י שימוש ב- Windows Live Writer. מאז השתנו מספר דברים, יצאה גירסא חדשה של Windows Live Writer וגם גירסא חדשה של Visual Studio, ולכן החלטתי לכתוב על הנושא פעם נוספת.


כאשר מנסים לעשות Copy & Paste של קטע קוד מתוך Visual Studio לפוסט ב- WLW, זה יראה ככה:


[STAThread]
static void Main()
{
    Application.EnableVisualStyles();
    Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(false);
    Application.Run(new Form1());
}

כלומר ללא הפורמט (צבעים + סוג פונט) שהופכים את קוד לקריא עבור מפתחים.


על מנת להעתיק קוד מתוך Visual Studio ולשלב אותו בתוך פוסט יש להתקין את Copy Source As Html (שימו לב שיש גירסא שונה עבור Visual Studio 2005 ועבור 2008).


אחרי ההתקנה, אפשר לסמן קוד ב- Visual Studio ובלחיצה על הכפתור הימני מתקבלת האפשרות Copy As Html. בלחיצה על האפשרות הזאת הקוד שסימנתם מועתק ל- clipboard בצורה של HTML עם כל הגדרות הסגנון שלו כולל גודל וצבע.


 


Copy Source As Html


כדי לחסוך את ביצוע הקליק הימני ובחירה אני יצרתי קיצור מקלדת ב- Visual Studio עבור הפקודה הזאת. אפשר לגשת ל- Tools ומשם ל- Options. במסך האפשרויות, תחת Environment לבחור ב- Keyboard. במסך שפתח, יש לחפש את הפקודה CopySourceAsHtml.Connect.CopyNow, ולשייך לה קיצור מקלדת נוח. אני בחרתי להשתמש ב- Ctrl + Shift + H.


Copy Source As Htmlאחרי שהעתקתם את הקוד המפורמט ל- Clipboard ואתם רוצים לשלב אותו בפוסט, כל מה שנשאר לעשות הוא לעשות Paste Special. אפשר להגיע לזה מתפריט ה- Edit, או ללחוץ על Ctrl + Shift + V. במסך שנפתח, יש לבחור באפשרות Keep Formatting, וללחוץ על OK.Copy Source As Htmlבצורה כזאת הקוד בפוסט שלכם יראה ככה:
[STAThread]


static void Main()


{


    Application.EnableVisualStyles();


    Application.SetCompatibleTextRenderingDefault(false);


    Application.Run(new Form1());


}לסיכום-
אם אתם משתמשים ב- Windows Live Writer בשביל לכתוב פוסטים שמכילים קוד, מומלץ שתתקינו את Copy Source As Html ותגדירו את קיצור המקלדת בשבילו. בצורה כזאת קל מאד ונוח לשלב קטעי קוד בתוך הפוסטים.


משהו חשוב!
אם אתם כותבים פוסטים בעברית, ומקפידים להשתמש בתגית div align=right dir=rtl מסביב לטקסט העברי, הרי שכשתכתבו קוד תרצו שהוא יוצמד לשמאל. במקרה כזה, עליהם לסגור את ה- div העברי, ולפתוח div אנגלי (div align=left dir=ltr). אם אתם חוזרים לעברית אחרי הקוד, לא לשכוח לסגור את ה- div האנגלי ולחזור לעברי, וכן הלאה.


ואם יש לכם עוד שאלות, אשמח לעזור!


תהנו!

Add comment
facebook linkedin twitter email

23 comments

 1. עדי4 בספטמבר 2007 ב 8:02

  רק להזכיר שקיימת אלטרנטיבה (צנועה) אונליין:
  http://dotmad.blogspot.com/2007/08/writing-source-code-in-your-blog.html

 2. test7 בספטמבר 2007 ב 7:50

  whats fucking language?

 3. sjqscbtwx8 בדצמבר 2007 ב 2:12

  h4I31q rhaanwpginoi, [url=http://jrnqsgydkosy.com/]jrnqsgydkosy[/url], [link=http://malrwxmajumo.com/]malrwxmajumo[/link], http://ivwfkebhbiah.com/

 4. ygvpfiy12 בינואר 2008 ב 12:56

  psGPRP udjpmtorzumc, [url=http://lquodrdqjvby.com/]lquodrdqjvby[/url], [link=http://axnesyxuohen.com/]axnesyxuohen[/link], http://tsfeicipbuyo.com/

Comments are closed.