Mr. Ballmer, you had me at "Hello"!

May 24, 2008

5 comments

גם אני זכיתי בהזמנה לביקור של סטיב באלמר באירוע פתיחת מרכז הפיתוח בהרצליה. הגעתי בסביבות 8:40 (כשמבקשים ממני להגיע ב 9:00, אני לוקחת את זה ברצינות :)) וראיתי את כל החבר’ה מהקהילה. היה ממש נחמד להגיד שלום ולהתעדכן במה קורה.

n770254050_560864_1509

החלטתי שאני לא רוצה לכתוב על האירוע מנקודת דיווח עיתונאית, אלא יותר לחלוק איתכם רשמים ונושאים שהותירו בי רושם מהאירוע:

 • כשהגעתי בבוקר, ראיתי את כל העובדים עומדים בחוץ. חשבתי בהתחלה שעושים איזה תמונה קבוצתית לכבוד הפתיחה. גיליתי כשהתקרבתי שסטיב באלמר כבר עומד ומדבר איתם, מלהיב אותם ומצחיק אותם – קינאתי!
 • אח"כ, נכנסתי לבניין עצמו. קומה אחת משחקי ביליארד, קומה אחרת מרפסת לעבוד מול הנוף, למטה יש חדר עם שיעורים כמו יוגה ובאמצע ממקומים ה innovation labs. אני ממשיכה לקנא.
 • אחרי ששמעתי גם את ההרצאה של משה ליכטמן על חשיבות המרכז ועל האנשים שעובדים בו, הבנתי שאני כאן פשוט כדי לאכול את הלב!… 🙂
 • מסיבות עיתונאים, ממש כמו הופעות רוק, מתחילות ב: 1. 1 – 2. 1. 1 – 2.
 • מסיבות עיתונאים, ממש כמו סרטים, מתחילות עם "אנא כבו את הטלפונים הסלולאריים"
 • מסיבות עיתונאים מתחילות גם בדקה שבה כל מה שאתה שומע זה המון מצלמות מתקתקות ופלאשים שממלאים את חלל האוויר.
 • סטיב באלמר משתמש עדיין בגירסא 1.0 של עט ונייר! מאוד הצחיק אותי לראות אותו, באמצע מסיבת העיתונאים, רושם לעצמו את ההערות על XBOX ו Zune על פיסת נייר מקומטת ומלאה בהערות.
 • כשסטיב באלמר נשאל מה הדבר החשוב ביותר לכל CIO בחברה גדולה הוא ענה BI
 • מיותר לציין כמה גאה אני הרגשתי באותו רגע. אח"כ הוא דאג להדגיש עד כמה הוא מתכוון לזה בצורה הכללית של המושג, עם team sites, communication, data accessibility ועוד.
 • עוד הרגשה של גאווה ואפילו פטריוטיות היתה כשבאלמר סיפר כי יחס העובדים במיקרוסופט ישראל לעומת גודל האוכלוסיה הוא בין חמשת הגדולים בעולם.
 • ממשיכים לכיוון האוהל על מנת לשמוע את ההרצאה עצמה. סוף סוף יוצא לי לראות בעצמי את ליאור ויוסי במהלך צילומי שידורי הניסיון!
 • הנשיא פרס היה הראשון להיכנס לאוהל מבין הנואמים. אחרי שהוא נכנס ונעמד ליד הכסא שלו, כל צלמי העיתונות הקיפו אותו והתחילו לצלם אותו. כשבאלמר נכנס, הוא היה צריך ממש להידחק ולפלס לעצמו דרך בין הצלמים בכדי לעמוד ליד פרס. אפשר היה ממש לראות את החיוך שעל פניו אומר "חבר’ה, להירגע!". כמובן שברגע שהוא נעמד ליד פרס, אז הם התחילו להקיף ולצלם אותם ביחד. מה שגרם לכך שגם משה ליכטמן ודני ימין נאלצו להידחק בעצמם למקום שלהם, ממש כמו באלמר לפניהם…
 • פרס ממש מעורר השראה. עוד ממשפטי הפתיחה הוא מצליח לשבות את הקהל עם:
 • פרס גם מצחיק כשהוא אומר שלהיות איש הי טק חדשני פירושו להיות יהודי. כי אם אתה יהודי אז אתה לא מרוצה, ואם אתה לא מרוצה – אתה דוחף קדימה!
 • יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה, מכירה בחשיבות מיקרוסופט:
  "You found the tipping point and leveraged the whole world"
 • · ואז מגיע הרגע שבו האיש והאגדה עולה לנאום – סטיב באלמר. הוא מדבר בצורה מאוד רהוטה ומצחיקה על החזון שלו למיקרוסופט. הוא שוזר בהרצאה שלו כל מיני סיפורים על איך הטלוויזיה החכמה שיפתחו תסייע לו בלדבר עם ביל גייטס על גולף, או בלהתכונן לנסיעות העבודה הבאות שלו וגורם גם לך, המאזין, לדמיין את זה ביחד איתו.
 • אחרי שחלמנו כולנו על עתיד ורוד יותר עם הפיתוחים של מיקרוסופט, קוראים לנו גם לחזור לעבודה 🙂

n770254050_560885_8166

לסיכום:

תרשו לי לפני סיום להודות למיה על השימוש בתמונות וגם להגיד תודה רבה למיכל על ההזמנה. אני מאוד מודה לך על ההזדמנות לחלוק איתכם את האירוע הזה, היה ממש מרתק ומאוד נהניתי. תודה!

Add comment
facebook linkedin twitter email

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

5 comments

 1. dotmadMay 24, 2008 ב 12:01

  סיקור מצויין, מאוד נהנתי מהזווית האישית והפחות “עיתונאית” בפוסט.

  Reply
 2. Maor DavidMay 24, 2008 ב 14:55

  אלה, ממש כתיבה מצויינת ומעיינת.
  ממש הרגשתי את הקנאה שלך, למרות שאין לך במה!!!

  Reply
 3. PedroCGDMay 29, 2008 ב 1:45

  He’s the Israel PM, right?
  What happened…? unfortunately, I dont understand israel language…:-(
  Cheers!!

  Reply
 4. Ella MaschiachMay 29, 2008 ב 12:42

  Hi Pedro,

  I did another post in Hebrew as the Israeli blog community invited me to the opening of the Microsoft R&D Center in Hertzelia, Israel. The guests of honor were Shimon Peres the President of Israel and Steve Ballmer the CEO of Microsoft who were accompanied by Moshe Lichtman the local R&D center corporate VP and Danny Yamin the local Microsoft subsidiary GM. The post includes all sorts of things that impressed me during the event.
  It was a very interesting experience and I wanted to write things down in Hebrew as it was a Microsoft Israel event.

  Thank you for your interest,
  Ella

  Reply