טיפ ליועץ, מס’ 20 – שלוט במאזן שלך

4 בנובמבר 2009

תגיות: , ,
אין תגובות
Alik Levin     הנה טיפ קטן שיעזור לך לעמוד ביעדים תקציביים שלך ולהשאר בחיים – שלוט במאזן שלך.

ישנם מספר מאזנים שכדאי לך לשמור עליהם ,הנה כמה שאני מקפיד:

 • רווח/השקעה. זה דומה לרווח/הפסד. אני מנסה לעקוב ותמיד למדוד כמה אני משקיע וכמה אני מרוויח. כל מה שיש לי להשקיע זה זמן, זמן זה המטבע שלי. אני מאוד קפדן איפה להשקיע את הזמן שלי ומנסה תמיד להתמקד על השקעות שמניבות תוצאות. התוצאה המרכזית זה כמה אני שעות Billable אני עושה. זה דורש לא מעט משמעת לא להתפתות לכל מיני שטויות ולהתרכז בעבודה פרופר.
 • אתגר/רוטינה. תעצור לרגע ותשאל את עצמך “האם אני מתלהב ממה שאני עושה?” אם אתה מתקשה לתת תשובה ברורה סימן שאתה מתעסק ברוטינה. רוטינה הורגת. מצד שני אם התשובה היא “כן, כן, כן!!!!” יכולה להצביע על מגמה מסוכנת גם כן. יותר מדי אתגר והתלהבות שורפים יותר מדי אנרגיות. הטריק הוא לשאול את עצמך מדי פעם את השאלה ולמצוא את המאזן המתאים לך. קפיצות לכאן או לכאן הן דבר בריא אך קו ישר ללא תנודות מסוכן מאוד שיכול להוביל לשחיקה או דיכאון.
 • קטליסטים/מוצצי דם. העניין פשוט כאן – תתרחק ממוצצי דם ותסתובב עם קטליסטים. קטליסטים זה אנשים שכיף להיות איתם – הם מעודדים אותך, הם משכילים אותך והם פשוט כיפיים. מוצצי דם זה אנשים שאחרי אינטראקציה איתם אתה חולה יומיים. זה יכול להיות בוס שמדכא אותך וראוה בך רק משאב להשקעה, זה יכול להיות לקוח שחושב שהוא קנה אותך ואת אמא שלך, וזה יכול להיות קולגה שמבלבל במוח בלי הפסקה.

מצא מאזן בין כל אלה ותתחיל להנות מהחיים.

“Imagining Yourself Enjoying Your New Cheese Leads You To It.” – Spencer Johnson, Who Moved My Cheese?: An Amazing Way to Deal with Change in Your Work and in Your Life

איך אתה שומר על השפיות שלך תוך כדי תפוקה גבוהה?

שירותים שאני מדלבר

 • שירות ניתוח פערי ארכיטקטורה (PDF)
 • שירות ניתוח פערים ושיפור ביצועים (PDF)
 • שירות תכנון וניתוח בדיקות ביצועים (PDF)
 • סדנת פיתוח מערכות מונחה ביצועים (PDF)

  עוד טיפים ליועץ

  שמי אליק לוין ואני מתרכז ב- Architecture באפליקציות Net.
  בזמני הפנוי אני מפתח את עצמי בתחומים רבים אחרים.

 • This template is made with PracticeThis.com plugin for Windows Live Writer

  הוסף תגובה
  facebook linkedin twitter email

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *