טיפ ליועץ, מס’ 17 – בנה רשת בטחון שלך

1 בנובמבר 2009

תגיות: , ,
2 תגובות
Alik Levin     הנה טיפ קטן שיעזור לך להשאר גבוהה מעל כולם ולא ליפול – בנה רשת הבטחון שלך.

רשת הבטחון שלך היא המפתח שלך להשיג תוצאות איכותיות תוך כדי ריצה. רשת הבטחון שאני מדבר כאן היא בעצם אנשי המפתח שאתה מכיר. אתה חייב להכיר אנשים בכל התחומים שאתה חשוף אליהם: תחום מקצועי, לימודי/הכשרתי, ניהולי, נציגי לקוח ורבים אחרים.

ישנם שיטות לא כשרות לבניית הרשת כמו שוחד וכאלה – לא על זה אני מדבר, כל אחד יכול לעשות זאת. אתה בונה את רשת הבחון שלך בצורה מאוד ייחודית – ע”י כך שאתה מציע ערך לא מבוטל – תן את מה שיש לך להציע ללא תמורה.

מה אפשר לתת מראש ללא תמורה שהוא בעל ערך? הנה כמה דוגמאות:

 • ידע מקצועי. כן, תשתף בידע שלך ללא תמורה. הצד השני מבין טוב מאוד שאתה מחלק ערך גבוהה ויעריך זאת בעתיד. אם תרגיש שמתחילים לנצל אותך – תעצור מייד, אתה לא רוצה קשר מסוג זה.
 • נע”ת [סלנג צבאי – נוסף על תפקידו]. תעשה עבודה בצורה שותפת שלא במסגרת תפקידך, מעין עבודות ציבור. המנהל יעריך את זה מאוד וגם הקולגות. זה אמור לפתוח לך דלת לבקשות שלך אצל הבוס שלך. אם זה לא מביא תוצאות – תפסיק להתעסק עם זה, ממילא אתה לא אמור לעשות את זה.
 • בקשה של קולגה. תמיד, אבל תמיד תן עדיפות לבקשה דחופה של קולגה. יבוא יום ותצטרך גם אתה עזרה – למי תפנה? אם אתה מרגיש שהקולגה מנצל אותך – תגיד לו “לא”, אתה לא רוצה קולגה כזה.
 • תן חיוך. חיוך הוא בין הדברים החינמיים שאנשים מתקשים לחלק לאחרים. לחיוך ולגישה חיובית יש השפעה אדירה. אל תזלזל בחיוך, תחלק אותו במסות וזה יפתח לך דלתות קטנות רבות במקומות שלא חשבת עליהם…
תפסיק לחשוש ממה שאחרים חושבים, בנה רשת הבטחון שלך עכשיו.

“When you’re 18, you worry about what everybody is thinking of you; when you 40, you don’t give a darn what anybody thinks of you; when you’re 60, you realize nobody’s been thinking about you at all.” – Jack Canfield, The Success Principles: How to Get From Where You Are to Where You Want to Be.

איך אתה בונה את רשת הבטחון שלך?

שירותים שאני מדלבר

עוד טיפים ליועץ

 

שמי אליק לוין ואני מתרכז ב- Architecture באפליקציות Net.
בזמני הפנוי אני מפתח את עצמי בתחומים רבים אחרים.

 

This template is made with PracticeThis.com plugin for Windows Live Writer

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. Moshe L2 בנובמבר 2009 ב 9:24

  ידע מקצועי זה דבר נחמד. אפשר לעשות בו שימוש רב כשהלקוח מכיר את התחום אבל לא את ההתמחות שלך. אפשר לתת לו נקודות התחלה להמשיך לחקור לבד ולגרום לו להעריך קצת יותר את מה שאתה עושה.

  בלוג למשל הוא דוגמא מצויינת

  הגב
 2. alikl2 בנובמבר 2009 ב 10:39

  אכן -בלוג זה דוגמה מצויינת להרבה דברים. אחד המנטורים שלי אומר
  "Working on blog is like working on your life"

  הגב