טיפ ליועץ, מס’ 14 – 3 דרכים יעילות להעמקת ידע

27 באוקטובר 2009

תגיות: , ,
2 תגובות
Alik Levin     הנה טיפ קטן שיעזור לך להעמיק את הידע הטכני בצורה מהירה ויעילה – כתוב קוד, תתלווה למקצוענים אחרים [Shadowing] , תאתגר את עצמך תוך כדי יעוץ.

 

 1. כתוב קוד. אין מה להרחיב כאן, אתה חייב לדעת מה אתה מדבר [מייעץ]. כדי לדעת את זה יד ראשונה – חייב לכתוב קוד, דמויים פשוטים אבל עובדים. אנשי מקצוע יודעי לזהות מהר מאוד את אלה יודעים ואלה שקראו על זה. שמור על המותג שלך ואל תתפס מדבר מה שאתה לא עשית בעצמך. אם בכול זאת יש צורך לציין דברים שלא התנסית – תגיד כך “תחושתי שזה יכול לעבוד אך לא ניסיתי את זה בעצמי אף פעם.”
 2. Shadowing. אין כמו להתלוות למישהו שיודע וללמוד ממנו – זה השקעה גדולה מבחינת זמן אבל מאוד משתלמת. שקול ברצינות להקדיש פעם בכמה זמן להתלוות יועצים מתמקצעים במשהו שהיית רוצה לבנות ידע גם.
 3. תאתגר את עצמך. אני אוהב יותר מושג באנגלית – Stretch yourself. בכל פעילות יעוצית שים לך יעד לתת תוצאה מעבר למוסכם. “המעבר” לא אמור לבוא על חשבון העקר – חשוב לזכור! אם הצלחת ודילברת בזמן את הנדרש תחפור לעומק ולרוחב כדי לתת את הדובדבן ותך כדי למד משהו חדש.

“Creation is rearranging things that already exist.” – Richard Koch, The 80/20 Individual: How to Build on the 20% of What You do Best

איך אתה בונה את עצמך בהיבט המקצועי?

שירותים שאני מדלבר

עוד טיפים ליועץ

שמי אליק לוין ואני מתרכז ב- Architecture באפליקציות Net.
בזמני הפנוי אני מפתח את עצמי בתחומים רבים אחרים.

 

This template is made with PracticeThis.com plugin for Windows Live Writer

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 תגובות

 1. Rotem Bloom27 באוקטובר 2009 ב 17:00

  מסכים עם כל מילה. יועץ חייב גם ללכלך את הידיים!!!

  הגב
 2. alikl27 באוקטובר 2009 ב 22:26

  רותם, תודה!
  שמחתי שהכתבה מתאימה לתפישת עולמך כם 🙂

  הגב