טיפ ליועץ, מס’ 10 – דאג לבקלוג שלך בלי הפסקה

21 באוקטובר 2009

תגיות: , ,
אין תגובות
Alik Levin     הנה טיפ קטן שיעזור לך לשבת על הספסל כמה שפחות – דאג לבקלוג [backlog] שלך בלי הפסקה.

בקלוג זה תכלס כמה עבודה נשאר לך לדלבר [deliver]. לא כמה אולי תהיה לך עבודה אלא תכלס כמה שעות נותר לך של billable time. אם לא תדאג כל הזמן לבקלוג שלך, תמצא את עצמך יושב על הספסל ומחכה לעבודה – מצב שאתה לא רוצה להיות בו מסיבה מאוד ברורה, הרי אתה נמדד לפי שעות לא?

הבסיס לכל זה כמובן היכולת של יועץ לנהל זמן, או יותר נכון לדעת להקצאות זמן לפעילויות חשובות.הפעילות הכי חשובה היא billable time. השניה היא תכנון של billable time. הפעילויות חשובות נוספות הן שיפור מיומנויות ושיווק ומכירה עצמי.

בנייה של מיומנויות ושיווק עצמי יבטיחו לך סיכוי גבוהה יותר של Solid backlog וכתוצאה זמן ביטול [זמן ספסל] ישאף לאפס.

איך אתה משווק את עצמך? הנה כמה פעילויות:

  • צור פליירים ותפרסם אותם באינטרנט בבלוג שלך [אתה מזהה קוביה למעלה בצד שמאל? זה שיווק עצמי שלי לקידום השירותים שאני מספק].
  • דבר מדי פעם אם אנשי מכירות – תרחרח מה קורה בשטח ותתזכר אותם לגבי השירותים שלך, הם לא תמיד מפוקסים עליך [לרוב לא] ולכן כדאי מאוד לחדד להם את השירותים שלך שניתן למכור.
  • דבר עם קולגות שלך, יועצים אחרים – הם “אנשי מכירות” הכי טובים מכולם. אם הצלחת “למכור” להם את הערך שלך הם כבר ישכנעו את הלקוח שלהם לשכור אותך.
  • דבר עם הלקוחות שלך מדי פעם – הם הראשונים שחייבים לדעת על קיומך או יותר נכון על קיום השירותים של. תזהר לא להיות פושר מדי.

צור דרישה לשירותים שלך לפי שהבקלוג שלך מתרוקן. 

"Never forget they're paying you by the hour, not by the solution." – Gerald M. Weinberg, Secrets of Consulting: A Guide to Giving and Getting Advice Successfully

עוד טיפים ליועץ

שמי אליק לוין ואני מתרכז ב- Architecture באפליקציות Net.
בזמני הפנוי אני מפתח את עצמי בתחומים רבים אחרים.

This template is made with PracticeThis.com plugin for Windows Live Writer

הוסף תגובה
facebook linkedin twitter email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *